Zakup basenu ogrodo...
 
Notifications
Clear all

Zakup basenu ogrodowego


tel
 tel
(@tel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 137
Topic starter  

Zastanawiam się nad odpowiednim basenem ogrodowym, jak również nad pompą do tego basenu. Co byście polecili? 

 


Cytat
Fermel
(@fermel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 138
 

Pompa ciepła minimum 8 kW i bypass.
Piaskową pompę filtrującą o mocy powyżej 6 tysięcy litrów na godzinę bym dokupił na pewno.
Przy zakupie pompy warto sprawdzić jej efektywność, parametr COP. Pompa np. 9 kW osiągnie taką wydajność przy parametrach powietrze/woda A24/W26. Spadają temperatury to spada również wydajność pompy. I ta sama pompa przy A15/W24 będzie osiągała około 5,5 może 6kW.
Do basenu jest potrzebna masa rzeczy. Przygotowałbym podłoże, najlepiej kostke brukową z miejscem na basen i pompy, geowloknine 300 gram pod basen. Prysznic solarny czy oświetlenie też się przyda. Chemie conajmniej na sezon.
Miejsce do przechiwywania przez zimę bym już przygotował. Musisz popatrzeć na posty bo jest tego masa.

Basen ogrodowy Bestway to dobry wybór. Zbiera bardzo dobre opinie wśród basenów ogrodowych, tak więc jeśli się nad nim zastanawiasz, to możesz śmiało go kupować. Widziałem ostatnio w Leroy Merlin niezłe promocje na niektóre ich modele.

This post was modified 1 miesiąc temu by Fermel

OdpowiedzCytat
Dombrowolski
(@dombrowolski)
Dombrowolski
Dołączył: 10 miesięcy temu
Posty: 16
 

Dobrym pomysłem są baseny prostokątne z https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-prostokatne-INTEX-c280" }" data-sheets-userformat="{"2"0}" data-sheets-hyperlink="https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-prostokatne-INTEX-c280"> https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-prostokatne-INTEX-c280 . Dużo znajomych zamawiało stąd i wszyscy byli zadowoleni. Również ja zamówiłem i w 100% ten basen jest warty polecenia.


OdpowiedzCytat
Share: