Jak przygotować pod...
 
Notifications
Clear all

Jak przygotować podłoże pod basen ogrodowy


Fermel
(@fermel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 138
Topic starter  
Jak przygotować podłoże pod basen ze stelażem?
Mile widziane zdjęcia, wskazówki

Cytat
tel
 tel
(@tel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 137
 

Kilka istotnych porad:

- wyrównać podłoże, z poziomicą, najdokładniej jak się da, najlepiej z dokładnością do 1-2 cm. Jadnocześnie z wyrównywaniem trzeba utwardzić podłoże. Basen można postawić nawet na trawie, albo na ziemi lub piasku. Ale musi być równomiernie przynajmniej udeptane.
- na tak przygotowany grunt położyć jakąś izolację, może być mata, króra jest w zestawie z basenem. Ważne aby przepuszczała wodę.
- następnie twardy styropian lub styrodud, pod duży basen, np. o średnicy 5 m, twardy styropian o wytrzymałości min. 200 kPa, ja dałem 100 kPa i jest za słaby, wygina się i wbijają się nogi basenu. Grubość styropianu ok. 5 cm. Styropian można dać z naddatkiem, będzie chodnik przy basenie.
- styropian przykrywamy czymś, po czym chcemy później chodzić i aby ładnie wyglądało. Musi przepyszczać wodę. Ja dałem grubą zieloną agrowłókninę, w pasach, na zakładkę. Też z naddatkiem, aby chodzić po czystym przy basenie. Włókninę i styropian zamocować do ziemi szpilkami do agrowłókniny
- pod nogi basenu podłożyć sztywne podkładki, te w zestawie są za małe i wbijają się w styropian, ja wyciąłem z płyty OSB, prostokąty ok. 30x20 cm i jest OK.
- można rozstawiać basen
 
Baseny polecam od Intex: https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-prostokatne-INTEX-c280 - baseny dobrej klasy, bedziesz zadowolony. 

OdpowiedzCytat
Ewunia2
(@ewunia2)
Użytkownik
Dołączył: 4 miesiące temu
Posty: 6
 

Przede wszystkim wyrównanie i utwardzenie podłoża, nawet ułożenie kostki lub desek tarasowych


OdpowiedzCytat
agness
(@agness)
Użytkownik
Dołączył: 3 miesiące temu
Posty: 5
 

Nasz basen co sezon rozstawiamy na trawniku. Podłoże trzeba poziomować, ale nie jest to czynność szczególnie trudna. Ja użyłam desek o długości basenu oraz poziomicy, Wysprzątałem też z terenu wszystkie gałązki, liście, kamyczki itd. Dodatkowo pod basen kładę matę piankową, kupioną w sklepie https://basenyogrodowe.pl/" }" data-sheets-userformat="{"2"10}" data-sheets-hyperlink="https://basenyogrodowe.pl/"> https://basenyogrodowe.pl/ za kwotę w zasadzie symboliczna (około 70 zł).  Podobnie postępuje się chcąc ustawić basen na piasku, natomiast na kostce brukowej lub płytach tarasowych wystarczy samą marę położyć, np. taką typu puzzle. 


OdpowiedzCytat
Share: