Notifications
Clear all

Ogrodzenie domu


Fermel
(@fermel)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 103
Topic starter  
Witam,
W najbliższym czasie chciałbym postawić ogrodzenie wokół działki. Zastanawiam się między siatką, a panelami z malowanego drutu. Rozbieżność cenowa u producentów jest ogromna. Podpowie ktoś na co zwracać uwagę? Dodatkowo moja działka od mniej więcej połowy długości posiada dość duży spad, może nawet do 5-10%)Może ktoś się opowie za któraś z w/w opcji? Trochę tego będzie, muszę mieć około 165 m (ogrodzić siatka/panelem chcę tylko boki i tył).

Cytat
tel
 tel
(@tel)
Użytkownik
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 103
 
Też miałem ten sam dylemat -  metrów tyle samo ale sasiad jest więc odeszło mi 50 mb 
Wybrałem panelowe ogrodzenie, znalazłem dobrą cenę u producenta (na allegro, z płocka ale kupiłem oczywiście poza allegro). Słupki kupowałem osobno w hurtowni ze stalą bo są mocne, grube no i mi się podoba jasny ocynk do grafitowych paneli. Cokół lałem normalnie z gruchy. Panelami łatwo zniwelujesz spadek. U mnie było ok 50cm spadku na jednym z boków.
 
Docelowo jednak chce zamontować sobie, przynajmniej z przodu ogrodzenie kute jak tutaj:
Bardziej podoba mi się jeśli chodzi o wyglad. 

OdpowiedzCytat
todarek12
(@todarek12)
Użytkownik
Dołączył: 10 miesięcy temu
Posty: 9
 

Jako prowizoryczne ogrodzenie dobrze sprawdzają się taśmy poliestrowe. No ale to tylko prowizorka na moment. Jak nie ma lepszego rozwiązania pod ręką to dobrze jest tak próbować. 


OdpowiedzCytat
bijok23
(@bijok23)
Użytkownik
Dołączył: 8 miesięcy temu
Posty: 4
 

Jest to bardzo ciekawa sprawa


OdpowiedzCytat
Kamilos77
(@kamilos77)
Użytkownik
Dołączył: 3 miesiące temu
Posty: 2
 

Niedługo będzie zima, więc polecam kupić jakąś dobrą odśnieżarkę 🙂 https://www.stiga.pl/sklep/odsniezanie/odsniezarki-spalinowe/odsniezarka-spalinowa-st-6272-p-trac Ja mam taką  i polecam. 


OdpowiedzCytat
Anette45645
(@anette45645)
Użytkownik
Dołączył: 5 miesięcy temu
Posty: 7
 

Nie ma jeszcze potrzeby myśleć o zimie, a co do ogrodzeń to fajnym pomysłem na przysłonięcie ogrodzenia jest posadzenie roślin do zasłonięcia płotu. To stworzy piękną ścianę zieleni, która będzie pięknie prezentować się w ogrodzie


OdpowiedzCytat
Share: