Ogrodzenie panelowe
 
Notifications
Clear all

Ogrodzenie panelowe


tel
 tel
(@tel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 137
Topic starter  

Aktualnie zastanawiam się nad ogrodzeniem panelowym 3D trzech boków działki (dookoła pola uprawne), ale nie jestem przekonany, czy robić podmurówkę. . Jakią funkcję pełni taka systemowa podmurówka? Czy jest konieczna? Czy jest użyteczna? Czy ktoś z Was ma ogrodzenie bez podmurówki i nie żałuje decyzji? Albo ktoś nie ma podmurówki i żałuje, że nie zrobił?


Cytat
Fermel
(@fermel)
Użytkownik
Dołączył: 2 lata temu
Posty: 138
 

Ja mam podmurówkę i pełni ona choć by nawet funkcje ochrony przed zwierzętami (wiadomo, że jak pies chce się podkopać pod ogrodzeniem to sie podkopie, ale jakaś tam ochrona jest, wiele psów nie jest tak bardzo zdeterminowanych), ładniej ogrodzenie wygląda, poza tym panel nie może być usytuowany przy ziemi, bo przy koszeniu trawy będziesz go uszkadzał i po pewnym czasie zacznie korodować. Ja dodatkowo pomalowałem wszystkie murki na czarno farbą do betonu i wygląda to naprawdę dobrze. Kupowałem gotowe już podmurówki. Zobacz sobie w Leroy Merlin:  https://www.leroymerlin.pl/ogrodzenia-i-bramy/ogrodzenia-metalowe-panelowe,a3012.html  Warto jest sobie zresztą porównac ceny w różnych marketach.

Na poczatku chciałem lać podmurówkę samodzielnie z betonu, potem jednak trochę zorientowałęm się w temacie i jest to nie dość, ze mało wygodne, to jeszcze drogie.


OdpowiedzCytat
Share: